Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Od Fizyki do Biznesu

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 1100-OFDB
Kod Erasmus / ISCED: 13.2 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0533) Fizyka Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Od Fizyki do Biznesu
Jednostka: Wydział Fizyki
Grupy: Nanoinzynieria; przedmioty do wyboru
Przedmioty ogólnouniwersyteckie na Uniwersytecie Warszawskim
Punkty ECTS i inne: 1.00 Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

nieobowiązkowe

Założenia (opisowo):

elementy optyki i fizyki ciała stałego, w szczególności fizyki półprzewodników, wykorzystywane w aplikacjach i w diagnostyce urządzeń elektronicznych i optoelektronicznych

Tryb prowadzenia:

zdalnie

Skrócony opis:

Przedmiot kierowany jest przede wszystkim do studentów III roku studiów licencjackich i studentów studiów magisterskich oraz doktorantów. Składał się będzie z 4 seminariów, podczas których studenci spotkają się z osobami, które wychodząc od idei fizycznych stworzyły świetnie prosperujące przedsiębiorstwa. Podczas wykładów będzie można poznać zarówno naukowe podstawy powstałych urządzeń, jak i drogę przebytą przez naukowca podczas rozwijania firmy.

Pełny opis:

Przedmiot ma za zadanie przedstawić praktyczną drogę od pomysłu do komercjalizacji. Zaprezentowany zostanie cały przekrój firm: od dużych po start up’y, z długim i krótkim stażem na rynku. Słuchacze będą mogli porównać, jak zmieniał się proces zakładania i prowadzenie biznesu na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Wykład jest wzbogacony również o część instruktażową – jak założyć firmę na UW? Jaką pomoc może uzyskać student w każdym momencie swojej kariery naukowej i biznesowej? Co zrobić, gdy mamy pomysł, a nie wiemy jak przekuć go w realne zastosowanie? Przedmiot pozwoli studentom „zajrzeć” na polski i światowy rynek pracy.

Przedmiot współorganizowany przez Studenckie Koło Nanotechnologii „Nanorurki”.

Literatura:

Materiały dostarczone przez prowadzących

Efekty uczenia się:

Po przebyciu kursu student wie, jak wygląda proces zakładania i rozwijania przedsiębiorstwa i wie, jakie może napotkać problemy. Umie oszacować, ile czasu i pieniędzy potrzeba firmie na każdym etapie rozwoju. Zna realia prowadzenia działalności w Polsce i na świecie. Student wie, jak może uzyskać pomoc dla swoich pomysłów biznesowych na UW. Student umie ocenić swoją sytuację na rynku pracy.

Metody i kryteria oceniania:

Do zaliczenia przedmiotu wymagana jest obecność na co najmniej 3 z 4 spotkań. Do uzyskania najwyższej oceny (5!) praca pisemna.

Praktyki zawodowe:

nie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2023/24" (zakończony)

Okres: 2024-02-19 - 2024-06-16
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Konwersatorium, 12 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Maria Kamińska
Prowadzący grup: Maria Kamińska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2024/25" (jeszcze nie rozpoczęty)

Okres: 2025-02-17 - 2025-06-08
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Konwersatorium, 12 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Maria Kamińska
Prowadzący grup: (brak danych)
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii.
ul. Pasteura 1, 02-093 tel: +48 22 55 26 230 http://www.chem.uw.edu.pl/ kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-3 (2024-12-18)