Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Audits and Regulatory Inspections

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 1200-SPCTA-audyt
Kod Erasmus / ISCED: 13.3 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0531) Chemia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Audits and Regulatory Inspections
Jednostka: Wydział Chemii
Grupy: Studia podyplomowe - Clinical Trials Academy
Punkty ECTS i inne: 1.00 Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: angielski
Skrócony opis:

Omówienie różnicy i wytycznych audytu i inspekcji. Przygotowanie i aktywności dla wizyty zamykającej ośrodek badawczy do badania klinicznego. Po części teoretycznej studenci pracując indywidualnie piszą raport z wizyty w ośrodku badawczym.

Pełny opis:

Wykład poświęcony jest charakterystyce i wytycznych audytu i inspekcji oraz wizyty zamykającej. Przedstawiono cele oraz wymogi wizyt zamykającej. Omówione są główne trzy etapy wizyt planowanie i przygotowanie do każdej z wizyt, przeprowadzenie wizyt oraz czynności związane z podsumowaniem wizyt. W ramach ćwiczeń studenci pracując indywidualnie piszą raport z wizyty zamykającej na podstawie weryfikacji dokumentacji źródłowej.

Literatura:

Homepage | European Medicines Agency (europa.eu)

U.S. Food and Drug Administration (fda.gov)

CT.gov: Departments and Agencies

Efekty uczenia się:

Zna prawa i obowiązki spoczywające na ośrodku badawczym realizującym badanie kliniczne, Zna zasady i prowadzenia wizyt selekcyjnej, inicjującej, monitorującej, zamykającej, Posługuje się anglojęzycznym słownictwem specjalistycznym (język angielski na poziomie B2+) w zakresie badań klinicznych w kontaktach biznesowych. Wykazuje gotowość do rozwiązywania i rozwiązuje sytuacje kryzysowe w trakcie realizacji badania klinicznego. Zna zasady prowadzenia dokumentacji z badań klinicznych. Zna zasady związane z przetwarzaniem danych osobowych i danych wrażliwych w badaniu klinicznym oraz eksperymencie medycznym. Formułuje hipotezy oraz weryfikuje je na etapie pisania raportów z wizyt badań klinicznych. Zna zasady GMP w zakresie rozszerzonym, poszczególne etapy powstawania leku (począwszy od opracowania cząsteczki aż do wprowadzenia leku na rynek). Zna zasady przechowywania leku badanego. Zna cel inspekcji i audytów i cel zachowania jakości badan klinicznych, Formułuje hipotezy oraz weryfikuje je na etapie pisania raportów z wizyt badań klinicznych, Tworzy raport z realizacji badań oraz audytów i wizyt monitorujących, Wdraża odpowiednie działania zaradcze w sytuacji stwierdzenia oszustwa, fałszerstwa i niskiej jakości w badaniu klinicznym, Nawiązuje kontakty międzynarodowe w obszarze badań klinicznych oraz badań naukowych.

Metody i kryteria oceniania:

Aktywny udział podczas dyskusji, prezentacja wyników na forum

Zajęcia w cyklu "Rok akademicki 2023/24" (zakończony)

Okres: 2023-10-01 - 2024-06-16
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć: (brak danych)
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: (brak danych)
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii.
ul. Pasteura 1, 02-093 tel: +48 22 55 26 230 http://www.chem.uw.edu.pl/ kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-3 (2024-12-18)